Napisane przez: torlin | 19/09/2008

Zagadka malarska nr 24

Od czerwca nie dałem żadnej zagadki, a tak mi wspaniale koresponduje z następną notką. A więc tradycyjnie: Jak się nazywa ten obraz i przez kogo został namalowany? Za podanie muzeum, w którym wisi – nagroda, możliwość uściśnięcia dłoni Prezesa (do młodych – to powiedzenie mogą zrozumieć jedynie ludzie pamiętający czasy gomułkowskie)

Reklamy

Responses

 1. Ale trudne, kruca fuks, ale trudne…

  W.K.:G 🙂

 2. Hoko!
  Jesteś niezrównany 😀

 3. Zakładam, ze obaj się dobrze bawicie i podpuszczacie. To zbyt łatwe. Obraz Wojciecha Kossaka ” Grunwald ” zna chyba prawie każdy dorosły Polak. Gorzej z umiejscowieniem muzeum, ale tu pomocny jest komp: muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
  pozdrawiam

 4. Witam serdecznie nową komentatorkę w swoich niskich progach.
  Droga Sarno, nikt nikogo nie podpuszcza, to jest tylko zabawa, a obraz mi był potrzebny do następnej notki, którą opublikuję jutro.

 5. Torlinie, progi są u Ciebie cholernie wysokie , ale od czego próby. Ostatecznie jestem sarną : )) i zwietrzyłam niezłą strawę na Twojej polance. Zimą strawię również sieczkę (choć po tym, co tu czytałam liczę na większe delicje ) czasami dobrze robi na moją rozsądną łepetynę : )). Ciekawa jestem jak rozwiniesz temat o obrazie. Swoją drogą wszyscy Kossakowie malowali cudnie, ale osobiście wolę pędzel Józefa Chełmńskiego, Artura Grottgera,P. Michałkowskiego. Nie zawsze potrafię nazwać ich obrazy, ale raczej trafnie rozpoznaję autora.
  Kilku malarzy polskich ma swoje sztandarowe, istotne dla naszej kultury obrazy, rozpoznawania których, jak symboli narodowych uczą nas rodzice i szkoła np. „Stańczyk”,”Bitwa pod Racławicami”, czy „Bitwa pod Grunwaldem” Matejki i „Grunwald” W. Kossaka.
  Bywam u Ciebie, ale nie komentowałam, bo bloogi są bardzo czasochłonne, a pisanie pochłania dużo czasu, zwłaszcza jeżeli się poważnie traktuje rozmówcę. Może nie zawsze powie się mądrą albo popularną rzecz, ale nie lubię komentarzy na zasadzie „pierdzenia” (sorry!), gdzie chodzi tylko o zaznaczenie własnego popytu i zaproszenie na swój bloog.
  Oczywiście postaram się tu poudzielać, ale nie ciesz się tak na wyrost, potrafię bywać złośliwą @
  pozdrawiam

 6. Sarno!
  Jeżeli złośliwa krytyka będzie konstruktywna – jestem całym sercem za nią 😀


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: