Napisane przez: torlin | 08/03/2012

Wszystkiego Najlepszego

Jak zwykle z okazji Dnia Kobiet składam wszystkim swoim Czytelniczkom i Komentatorkom życzenia wszystkiego najlepszego. I powtórzę to, co napisałem u Tes Teqa – bądźcie naturalne, żyjcie zgodnie ze swoim rytmem, nie usiłujcie żyć na podobieństwo innych, bo będzie to gwałt na Waszej naturze. Nie chciejcie za wszelką cenę wstawać z samego rana, jak jesteście sowami, nie próbujcie biegać, jak macie nadwagę, nie próbujcie prowadzić firmy, jak nie macie ku temu zdolności. Może się okazać, że doskonałe jesteście w zupełnie innej konfiguracji.

Świat został zdominowany przez styl życia Tes Teqa (Przyjacielu, to nie to, że ja się Ciebie czepiam, daję Cię li tylko jako przykład tego sposobu rozumowania), cały świat ma być szczupły, nie palić, nie pić, a jeżeli już to wodę niegazowaną, rano biegać 10 kilometrów, wakacje z plecakiem lub na rowerze (broń Boże nad basenem w Tunezji), jeść tylko rzeczy naturalne i być specjalistą w swoich obowiązkach zawodowych, najlepiej poprzez prowadzenie swojej firmy.

Otóż to jest dominacja, z którą nie należy się zgadzać. Każdy powinien żyć zgodnie z własnym rytmem, swoimi możliwościami i chęciami.

Bądźcie sobą Dziewczyny.

Wszystkiego Najlepszego.  A w prezencie Irysy van Gogh’a.

Reklamy

Responses

 1. Piszesz: Świat został zdominowany przez styl życia Tes Teqa (Przyjacielu, to nie to, że ja się Ciebie czepiam, daję Cię li tylko jako przykład tego sposobu rozumowania), cały świat ma być szczupły, nie palić, nie pić, a jeżeli już to wodę niegazowaną, rano biegać 10 kilometrów, wakacje z plecakiem lub na rowerze (broń Boże nad basenem w Tunezji), jeść tylko rzeczy naturalne i być specjalistą w swoich obowiązkach zawodowych, najlepiej poprzez prowadzenie swojej firmy.

  Ja to widzę całkiem inaczej. Moim zdaniem świat jest zdominowany przez styl nieżycia – ludzie, zamiast wykorzystać tę swoją chwilę na ziemi, żyją życiem postaci z seriali telewizyjnych, życiem pseudotalentów pokazywanych w masz-talentach albo wirtualnym życiem bohaterów gier komputerowych. Zamiast pójść na wycieczkę w góry, oglądają National Geographic, zamiast pograć w piłkę, oglądają żałosny mecz w TV, zamiast się zakochać, śledzą losy kolejnych romansów braci Mroczków.

  Drogie Panie! Drodzy Panowie! ŻYJCIE!

 2. Cóż.. Trudno się nie zgodzić, że życie rozumiane, jako wysiłek fizyczny to też życie.

  Trudno mi jednak dostrzec istotną różnicę (poza potem i bólem w mięśniach) między grą w piłkę a grą komputerową. Trudno mi też dostrzec różnicę pomiędzy oglądaniem National Geographic a wyprawą w góry. Wyprawą nie po to by upolować kozicę czy misia na zimowe głody, lecz tylko po to by grać ze swoim organizmem, którego zmęczenie jest dowodem życia. I pierwsze jest grą i drugie jest grą.

  Zakochiwanie się wciąż na nowo intensyfikuje oczywiście chemiczne życie organizmu jest jednak często powodem rujnowania stabilizacji życiowej. Patrz Izolda, Tristan i Marek, patrz Romeo i Julia. To były całkiem niezłe „gry” dla słuchaczy i widzów.

  Może sensowniej byłoby zamiast emitować seriale wywozić w teren brygady żniwne czy ziemniaczane by widzowie i gracze poznali prawdziwe życie? A czemu nie? Ileż, zakochań i pokochań przy okazji wśród świeżych snopków i naturalnych woni. A te wieczorne gry w 66, te tańce boso na rżysku! Niech stopa czuje ziemię! Niech nas pokąsają komary i mrówki! A najlepiej klasycznie – boso po rosie i bez gaci.

 3. „boso po rosie i bez gaci” – czuję się zainspirowany – niesforny widok jutro o świcie ❗

 4. Wiedziałam, że Torlin wpadnie do Łasuchów kiedyś wpadał z różami, teraz tylko z życzeniami 😉
  Wpadłam, zeby podziękować i tutaj, ja lubię Dzień Kobiet i jak najbardziej obchodzę – Dzień Chłopaka jest 30 września i też obchodzę. Przeciwnicy powiadają, ze to przestarzałe święto, że komunistyczne (słynny goździk i nylony dla przodownic pracy) – dzisiejsze święto nie ma już DAWNO nic wspólnego z tamtym, ale ciagle nosi tę stygmę. Więcej jest przeciwniczek, niz przeciwników. A ja lubię i obchodzę! Jest Dzień Dziecka, Babci, Dziadka i masę innych dni celebrujących kogoś/coś tam, dlaczego nie ma być Dnia Kobiet?
  No.. więc wpadłam tutaj, a tu moje ulubione irysy 🙂

 5. Hm…to TesTeq jest taki rygorystyczny?!
  „Świat został zdominowany przez styl życia Tes Teqa (Przyjacielu, to nie to, że ja się Ciebie czepiam, daję Cię li tylko jako przykład tego sposobu rozumowania), cały świat ma być szczupły, nie palić, nie pić, a jeżeli już to wodę niegazowaną, rano biegać 10 kilometrów, wakacje z plecakiem lub na rowerze (broń Boże nad basenem w Tunezji), jeść tylko rzeczy naturalne i być specjalistą w swoich obowiązkach zawodowych, najlepiej poprzez prowadzenie swojej firmy.”
  Z jednym się zgadzam – wakacje w Tunezji czy co tam teraz w modzie jest, ze trzeba być, olałabym na pewno. Na to będzie czas, jak będę miała 90 lat (jeśli dożyję) i będę potrzebowała dwóch Olafów Mocarnych, żeby mnie nieśli spod palemki pod drugą palemkę.
  Programowo nie oglądam telewizji od długiego czasu – tak samo jak w Polsce, nic ciekawego nie ma.
  Dana,
  do tego, co opisujesz, najlepsze są sianokosy, rżyszko bardziej kłuje w…no, wiadomo 🙂
  Ja tam staram się wszystkiego spróbować, póki mogę. Kulinarnie mówiąc, wszystkie przyprawy, chociaż niektóre nie muszą mi smakować.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: