Napisane przez: torlin | 28/10/2013

Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Tadeusz Mazowiecki

Zmarł Tadeusz Mazowiecki. Dla mnie, wielbiciela Unii Demokratycznej, jest to bardzo smutna wiadomość. Kojarzy mi się również ze wspaniałymi czasami, jak pracowałem dla tego ugrupowania. Bardzo smutna wiadomość.

Reklamy

Responses

 1. Odchodzą ludzie, którzy robili coś dla innych, a nie kręcili swoje lody. Świat się zmienia…

 2. Szkoda.
  (Ale zacytuję zasłyszane wczoraj słowa (przygodnie, z rozmowy dwojga starych ludzi, żadnym filozofów, czy księży): — Śmierć nie jest niczym złym. Jest naturalna, każdy musi umrzeć, Byle tylko oszczędzić cierpienia przed nią.)
  R.I.P.

 3. Na blogu Jerzego Sosnowskiego znalazłam taki cytat z Norwida:
  „Więc mniejsza o to, w jakiej spoczniesz urnie,
  Gdzie? kiedy? w jakim sensie i obliczu?
  Bo grób Twój jeszcze odemkną powtórnie,
  Inaczej będą głosić Twe zasługi ” – chora, polska rzeczywistość dokona dzieła. Nam na dobrą sprawę zbędni są wszelkiej maści okupanci i wrogowie, jak ich nie mamy to sami ich sobie stworzymy, kochamy waśni i nie tolerujemy inności.

 4. Brawo Tes Tequ!
  —————-
  Dla mnie śmierć jest porażająca, drętwieję na samą myśl o niej.
  A T.M.? Był bardzo religijny, więc niech pójdzie do nieba.
  ————–
  Sarno!
  Mnie wystarczyło obejrzeć kilka z kilku tysięcy wpisów pod wiadomością o Jego śmierci – „Bo grób Twój jeszcze odemkną powtórnie” – oni nawet nie czekali na pochówek, a co dopiero mówić o „odmykaniu”. Żółć i nienawiść w stężeniu maksymalnym.

 5. Odszedł przyzwoity, spokojny człowiek o wysokiej kulturze osobistej i takim go pozostawię w swojej pamięci [‚]

 6. Z pewnością był człowiekiem kulturalnym , oczytanym może i za bardzo .
  Chwała mu za to ,żył długo , wielu mu jest wdzięcznym, a wielu nie .
  Jako człowieka szkoda , choć żył długo i każdy kiedyś będzie tam po drugiej stronie . Szacunek , jak dla każdego , zgodnie z naszą tradycją.
  Jako polityk , zupełnie bez charyzmy .W wyborach na prezydenta w pierwszej turze przegrał z zupełnie nieznanym Tymińskim.
  Dopiero w drugiej Turze ledwie ,dzięki Braciom Kaczyńskim , bo chyba wówczas go wspomagali i pierwszy raz o nich usłyszałam, wygrał Wałęsa z tym Tymińskim.
  „Odchodzą ludzie, którzy robili coś dla innych, a nie kręcili swoje lody.”
  Ależ to Ci wszyscy to kompanie z jego obozu. Takimi ludźmi się otaczał !.. .
  W tym czasie , gdy Ty Torlinie dla niego pracowałeś , wielu ludzi w ” brutalno -kapitalistycznej ” polityce Balcerowicza poszło na bruk. (Ludzie pracujący w PGR-ach, nawet z tych , które były mocne ekonomicznie -wytwarzały zysk)
  Ta polityka doprowadziła do rozwarstwienia ludzi. Do olbrzymiej polaryzacji społeczeństwa.
  To On, Tadeusz Mazowiecki sprowadził „krzyżaków” nam do szkół , do strefy publicznej, i sam przyznawał (jak twierdzą niektórzy), że to był błąd.
  Myślę,że to, że umarł , tak jak i tragicznie zginął inny polityk ,L. Kaczyński , nie oznacza ,żeby im przypisywać cech , których nie posiadali.
  Bo byli miernymi politykami.
  Jako ludziom ; tak jednemu jak i drugiemu zapalę lampkę z okazji nadchodzących „Świąt Zmarłych”.
  Pozdrawiam !..
  Miałam nie pisać , ale dlaczego nie. To ja odczuwam skutki takiej polityki i wielu , wielu innych , tak z mojego miasta , jak i z innych miejscowości w całej Polsce.
  Jest grupa oligarchów, ludzi mających dobrą pracę , i cała reszta. . .którym się nie powiodło nie koniecznie z własnej winy, jak próbuje to wmawiać filozofia liberałów.

 7. U.W.!
  Zgadzam się całkowicie.
  ————
  Julu!
  Rozmawiamy na ten temat mniej więcej co piątą notkę. Powtórzę, pastwienie się nad Balcerowiczem w sprawie PGR-ów, jego wielkiego błędu, przyznaję, którego konsekwencji się nie spodziewał – jest szykaną. Bo nie dostrzega się wszystkiego pozostałego.
  Taki jest świat i innej drogi nie było. Chyba, żebyśmy podążali drogą ukraińsko – białoruską, ale mnie to nie odpowiada. Nie znoszę opowieści o grupie oligarchów mających dobrą pracę – jakich oligarchów? Albo – nie gniewaj się – nie rozumiesz tego słowa, albo po prostu zazdrościsz innym, że im się udało. U nas nie ma oligarchów, i nigdy nie było.
  Ludzie Julu dochodzą do pieniędzy i stanowisk ciężką pracą. To obraża ich, kiedy mówisz, że ktoś im to dał lub załatwił. Znam mnóstwo młodzieży bardzo ciężko pracującej i zarabiającej naprawdę kolosalne pieniądze i wierz mi, sami powygrywali konkursy, całymi nocami uczyli się angielskiego, a na początku pracowali od 9 rano do 10 wieczór, a czasami i dłużej.
  W dalszym ciągu Polska jest otwarta na inicjatywę, naprawdę można sobie samemu załatwić pracę i stosunkowo niezłe pieniądze, tylko trzeba chcieć, mieć inicjatywę – przede wszystkim pracowitość.
  ———–
  A jeżeli chodzi Julu o Mazowieckiego, to bardzo Go lubiłem, był przemiłym człowiekiem. Bardziej denerwowały mnie jego kontakty z klerem i wpuszczenie religii do szkół, ale był to człowiek bardzo wierzący, a oprócz tego myślał naiwnie, że mu to pomoże w staraniach o prezydenturę.
  —————
  Piszesz: „Dopiero w drugiej Turze ledwie (…) wygrał Wałęsa z tym Tymińskim”. W wyborach prezydenckich w Polsce w 1990 r. w dn. 9 grudnia w II turze na Wałęsę głosowało 10 622 696, co daje 74,25%, a na Tymińskiego 3 683 098 czyli 25,75%. Ledwie?

 8. @Jula 😀: Absolutnie Ci tego nie życzę, ale i Ty kiedyś odejdziesz. Powiedz mi, co takiego będą mieli Polacy Ci do wypominania, jakie błedy będą mogli Ci wytknąć. Za co będą Cię czcić i co powie Prezydent RP na Twoim pogrzebie? Podsumuj swoje dokonania i zastanów się nad tym, proszę.

 9. @TesTeg.
  Odejdę , jak każdy , obojętnie czy Ty mi tego życzysz ,czy nie, bo nikt nie żyje wiecznie , choć niektórzy w to wierzą . Mnie zawdzięczają dużo moje dzieci i wnuki ,sąsiedzi i znajomi , bo razem tworzymy mała Ojczyznę i się wspieramy wzajemnie w tych obecnych , trudnych czasach, w tej Polsce.
  Ty też odejdziesz, a co Tobie będą zawdzięczać Polacy ?.. Ja i moi znajomi żyjemy tak samo w Tej Polsce tak , jak i przed tą Wolnością, no może trochę znajomych i rodziny stąd wyjechało .
  Akurat , Mazowieckiemu, ani żadnemu innemu politykowi nic nie zawdzięczam , wprost przeciwnie , to ja cały czas płacę podatki na budżet, na płace „liberałów” i innych .

  @Torlin,
  Pracuje cały czas w swojej małej firmie rodzinnej i to mi wystarcza .
  Skoro , tylko uzdolniona młodzież ,dzięki własnej pracy dostaje prace w firmach ,w spółkach skarbu państwa , to dlaczego tyle afer i taki nepotyzm od góry do dołu . Ostatnio znowu to wyszło, przy walce o stołki w PO.
  Koleżanka moja fryzjerka wyjechała do Kanady i ciągu roku, dzięki intensywnemu , kursowi opanowała angielski. Ta zdolna młodzież , wcześniej chodziła na lekcje prywatne. Teraz już jest angielski w szkole podstawowej .
  Moi bratankowie za praca wyjechali , bo musieli , i języka też się nauczyli , bo musieli. To , tak a pro po , wybitnych zdolności niektórych!..
  Żyjemy w jednym kraju ale w innych światach i to mi się nie podoba.
  Ja nie zazdroszczę, w Polsce oligarchom, co po prywatyzacji , dzięki odpowiedniej ówczesnej polityce i politykom doszli do milionów .Chodzi mi o to,że nie wyrażam zgody na pogłębiającą się nędzę .
  Ludzie na to nie zasłużyli , nawet jeśli są mniej zdolni.
  O wiele bardziej odczułam śmierć J.Chmielewskiej, mimo ,że Jej też osobiście nie znałam i nie wiem , czy była miłą kobietą, ale znam jej książki i wiem, że dzięki nim miliony ludzi w tym kraju mogło się uśmiechnąć. Pa!..
  PS.
  Szkoda człowieka , ale żył długo i każdemu życzę by mógł tyle pożyć , ale jako polityk jest mi postacią obcą.
  Jest wolność i nie muszę być Nim zachwycona, skoro nawet nie zostawił po sobie godnych spadkobierców politycznych , bo to widać w tym naszym chaosie politycznym.

 10. Nie Julu, ja się nie dam ustawiać pod ścianą:
  – nigdzie nie pisałem o spółkach skarbu państwa, w ogóle o nich nie myślę,
  – afery są, ale w firmach państwowych i wśród polityków. Tysiące prywatnych firm pracuje normalnie,
  – dziewczyna na moim osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie na logikę nie ma prawa się utrzymać, po dwóch miesiącach istnienia malutkiego zakładu fryzjerskiego (2 fotele + manikiurzystka) ma cały kalendarzyk wypełniony. Nie musiała wyjeżdżać do Kanady.
  – powtarzam, u nas nie ma oligarchów, którzy upaśli się na prywatyzacji państwowych firm. Daj choć jeden przykład! Wszyscy najbogatsi Polacy nie korzystali z prywatyzacji.
  – ja dzięki Mazowieckiemu i dawnej Unii właśnie mogłem się uśmiechnąć. Żyję w wolnej Polsce, ciężko pracuję, i wierz mi, nie zarabiam kokosów. Ale nie mam żalu do całego świata, jestem szczęśliwym człowiekiem, wyjeżdżającym za granicę, moje serce też jest zajęte, mam cztery wnuczki, mnóstwo nowinek technologicznych dookoła, nowe filmy. Życie na plus.

 11. Spokojnie Jula 😀
  Masz sporo racji i nie daj sie poniesc. Mozna duzo filozofowac na temat bylego premiera, ale fakty sa jednoznaczne. Byly to nieudaczne rzady, poglebienie kraju w jeszcze gorszy chaos. Spodziewac sie mozna bylo wiele, w koncu byl on jednym z czolowych tworcow slynnych 21 postulatow z sierpien `80.
  Wladza spadla im w owym czasie z nieba, byli nia tak zaskoczeni i co najgorsze nie przygotowani, ze zapomnieli calkowicie ze maja sluzyc ludzia a nie wierze.

 12. Ogonku!
  Piszesz: „Byly to nieudaczne rządy, pogłębienie kraju w jeszcze gorszy chaos”, ciekaw jestem, skąd się wzięło w takim razie pomnożenie razy 12 PKB w latach 1900 – 2012. Nie ma żadnego chaosu, Polska cały czas się rozwija, i zawdzięczamy to właśnie m.in. Mazowieckiemu, Balcerowiczowi, Wałęsie i innym. Że nie dali dojść do głosu demagogii o równych żołądkach, że każdemu się należy i że wszystko ma być za darmo lub podane na tacy.

 13. @ Jula & ogonek: Jak ja lubię ludzi, którzy wszystko wiedzą lepiej i wszystko zrobiliby lepiej, tylko… jakoś nie zrobili.

  Nie pytaj mnie Julu, co Polacy będą mi zawdzięczać, bo ja nie wymądrzam się tak, jak Ty. Jeśli masz na wszystko receptę, weź się do patriotycznej roboty, rozdaj biednym swój majątek, daj się wybrać do parlamentu i nie trać czasu na wypisywanie andronów na forum „nierozumnych fanów oligarchii”.

 14. – Cieszę się ,że na Twoim osiedlu może funkcjonować fryzjerka . Ile lat ma ten zakład?… Ja sama rozliczam kilka , bo jestem księgową .
  Nie zapominaj ,że nie wszyscy z różnych przyczyn , mogą się przenieść do stolicy, czy do dużych miast .
  Jeżeli jednak już są zmuszeni , to wolą za granicę , tyle! .. ( dlaczego, bo mogą wspomagać rodzinę ,słyszałeś o Euro – sierotach ?)
  Wolny wybór, prawda?… Jest wolność i na szczęście wybór kraju, gdzie da się godnie żyć. 🙂
  Jednak ta moja znajoma w tej Kanadzie, ma zdecydowanie lepiej , niż te w Polsce.
  – Dzięki „ogonek”, wiem . 🙂
  Torlinie ,
  a co sądzisz o tej ostatnio nagłośnionej aferze w spółce KGHM ? ..
  Torlin. 21:12
  Ale dzięki tej demagogii „styropianowcy”, mogli zaistnieć, prawda?…
  (KOR walczył o robotników w Radomiu) To co stworzyli , Cegielski, Prażmowski i wielu innych SPOŁECZNIKÓW , KOR – a raczej jego spadkobiercy unicestwili.
  Balcerowicz raczej nie ma szans na Nobla z ekonomii. 🙂
  Pracowity Wałęsa , sam się przyznaje, że „nie o takę Polskę walczył ”
  Nie pisałabym , zwłaszcza u Ciebie , ale chcę byś wiedział ,że w Polsce żyją ludzie , którzy mieszkają ,pracują i nie podzielają Twoich opinii i nie byli i nie są zauroczeni Twoimi guru.

 15. @Testeg,
  Pracowici ludzie wolą pracować w lepiej zorganizowanych krajach.
  Na przykład w Szwecji , Norwegii. Jak to się nie wymądrzasz , ja się nie pcham do polityki , a kto się pcha , to niech liczy na krytykę niezadowolonych .”Durny ciemny lud, nie wszystko zawsze kupuje.”
  Zawsze tak było w historii , jest i będzie .
  Ludzie wybierają i ludzie niezadowoleni obalają , nie takie rządy , państwa . Całe cywilizacje padały w niebyt.
  Pozdrawiam . 🙂

 16. 22-06
  Bardziej niż o Prażmowskim ,myślałam o Grzecznarowskim . http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_Grzecznarowski
  W Radomiu są ulice Jednego i drugiego.

 17. Julu!
  Podsumowując – każdy jest kowalem swojego losu. Ja się nie użalam, że nie jestem Starakiem.

 18. Jula pisze: Pracowici ludzie wolą pracować w lepiej zorganizowanych krajach.

  Droga wolna. Właśnie dzięki Mazowieckimu i innym „złoczyńcom” możesz legalnie brać taką możliwość pod uwagę.

 19. Ja sam jestem pełen krytyki wobec naszego kraju. Tylko na moje nieszczęście do mojego – wydaje mi się – osądu surowego, ale sprawiedliwego, zawsze dokooptują ludzie mający skrajne opinie. Tak było przy mojej krytyce Prezydent Warszawy, tak jest z Tuskiem, i tak jest na temat oceny rządów Mazowieckiego. Chcę żyć tutaj i teraz, z wyjazdami zagranicznymi, bogactwem towarów, nowinkami technicznymi i technologicznymi (to nie jest to samo?) w kilka dni po premierze.

 20. Wiesz, Torlinie, ja po prostu nie cierpię recenzentów. Sam mam takie ciągoty, ale staram się je zwalczać. Dlaczego? Bo ci, których działania recenzujemy i krytykujemy wznieśli się przecież ponad gadanie i wzięli odpowiedzialność na swoje barki. Nie tylko odpowiedzialność – wystawili się na osąd recenzentów, którzy bezkarnie „mogą wiedzieć lepiej”. I za to ludziom czynu należy się uznanie.

  A jeśli kogoś zawodzi pamięć, to przypomnijmy, że Tadeusz Mazowiecki stanął na czele Rządu RP wtedy, gdy w Polsce stacjonowała jeszcze obca armia, a Polska była szczerbą w niezwyciężonym sojuszu państw demokracji ludowej. I nie chodzi mi o wielkie, patriotyczne symbole, ale o prywatną decyzję człowieka, który mógł odmówić, olać sprawę, wychowywać w spokoju wnuki i nie narażać się na osobiste niebezpieczeństwo. Osobiste? Pamiętajmy, że nieszczęścia chodzą po ludziach – taki na przykład zdrowy jak koń Aleksandr Litwinienko nagle zachorował w Londynie, bo pomylił się i posłodził sobie herbatę polonem 210 zamiast cukrem…

 21. Wstrzymywałem się z komentarzem, bo nie wierzyłem, że w Twoim, Torlinie, blogu nie uruchomią się „szewcy, co to zazdroszczą prałatowi”.
  Widzę jednak, że produkcja szewców od lat na stałym poziomie.
  A jakże, natychmiast pojawili się najwieksi mądrale, co to wszystko wiedzieli od dawna lepiej i oni by nam ojczyznę urządzili.
  Tak sobie pomyślałem, że czasem powinieneś użyć bana – jazgot kundelków nie jest groźny, ale jak zaczynają gryźć zwłoki, to stają się zupełnie innymi zwierzętami.
  A pan Tadeusz Mazowiecki niech spoczywa w pokoju.

 22. @ TesTeq ,
  Ja tylko zaznaczam,że Mazowiecki nie jest moim guru, chciał zaistnieć w historii i tyle.

  Nie on pierwszy i nie ostatni. Niektórzy ludzie tak maja,chcą błyszczeć i narażać się jedni drugim w imię jakiś celów.

  Myślę ,że jego syn i wnuki mają się dobrze. 😀

  Mnie jest tak samo , jak było wcześniej. Nowinki techniczne są wszędzie niezależnie od ustroju. Filmy ściągam legalnie z sieci, jakie chce i gdzie chce. 🙂

  Ps.
  Kiedyś uczyłam się rosyjskiego, teraz angielskiego i tylko taka zmiana.
  Również i inna technologia wojskowa, wiem bo brat jest w wojsku. Zamiast na szkolenia do byłego ZSSR , do Niemiec i do Anglii na poligony.

  Pa!
  Spokojnego weekendu życzę i udanych spacerów po nekropoliach.

 23. Tes Tequ!
  Ja bardziej od recenzentów nie znoszę wzdychających – ja ich tak nazywam. Gdyby były sprzyjające okoliczności, to ja bym to lub owo zrobił. Pamiętam w dawnych latach Fibaka i falę zazdrości przelewającą się przez kraj – proszę, pojechał na 2 turnieje i ile zarobił szmalu. Mówiłem – proszę bardzo, pojedź za 120 dolarów (taki był przydział), zapisz się na 2 turnieje w Hiszpanii w Madrycie i Barcelonie, przejdź przez rundę eliminacyjną i dojdź do ćwierćfinałów. Broni Ci ktoś?
  Drugi taki miałem po powrocie z piekielnie ciężkiego przejścia przez Watzmana w Niemczech. Gremialnie ludzie oglądający zdjęcia mówili: „Ja też tak bym poszedł”. A bronił Ci ktoś? Zorganizuj sobie.
  To samo dotyczy pracy. Nie znoszę bierności, doprowadza mnie do furii. Tak jak podziwiam tę młodą fryzjerkę, założyła firmę w osiedlu domków – pozornie straceńczy pomysł. Istnieje dwa miesiące, lokal ma 10 metrów kw. i nie ma czasu na papierosa: „Wie pan co, będę zdrowsza, mam tyle pracy, to będę mniej palić”. Koleżanka jest manikiurzystką, to dała jej kąt. Tak tworzy się kapitalizm, być może za 2 lata będzie miała sieć zakładów, a ludzie powiedzą: „No tak, miała dziadka w PZPR, to jej wszystko załatwił”.
  ————
  Ja Julę O.R. bardzo lubię i nie mam najmniejszej ochoty Ją banować. Ale powiem Ci szczerze, zbanowałem dzisiaj człowieka, bo wypisał głupotę w dawnym wpisie.
  ————–
  Oj Julu, wypisujesz teksty, za które się powinnaś wstydzić. Napisanie o Mazowieckim: „Niektórzy ludzie tak mają, chcą błyszczeć i narażać się jedni drugim w imię jakiś celów” – jest nieładne. A zdanie: „Nowinki techniczne są wszędzie niezależnie od ustroju” nawet mnie nie zezłościło, a rozbawiło. Zapominasz, że ja jestem z 1951 roku i zdałem na studia za Gomułki, i wiem doskonale, jaka to jest nieprawdopodobna nieprawda, co napisałaś.

 24. @Jula: „Nowinki techniczne są wszędzie niezależnie od ustroju.” Powiedz to północnym Koreańczykom…

  A propos dostępu do nowinek – dopiero na przemyconej płycie Boney M. usłyszałem „Rasputina”, bo w polskim radiu bardzo ładnie, artystycznie wręcz, piosenkę tę wycięto…

  W gruncie rzeczy cieszę się, że możesz tak beztrosko korzystać z wolności. Dostępu do dóbr cywilizacji i wolności do wyrażania swoich opinii. Że jest to dla Ciebie takie oczywiste. Nawet, jeśli nie uważasz, że to – choć w małej części – zasługa Mazowieckiego, to sam fakt jest bardzo krzepiący.

 25. TesTeq – z tymi północnymi Koreańczykami to poleciałeś demagogią 😉
  Mówisz jak klasycy ekonomii, że o dobrobycie kraju stanowią zasoby: ziemia, praca i kapitał. Neoklasyczna ekonomia właściwa dzisiejszym czasom obaliła ten mit. Zauważ, że kraje podobne Korei Północnej nie mając bogactw naturalnych czerpią olbrzymie zyski dzięki postępowi technologicznemu…. – na tym koniec wymądrzania się, bo i mnie ten i ów okrzyknie kundlem. Przykre, że takie komentarze padają na blogu Torlina, ale i takie prawo wywalczył T. Mazowiecki dla poniektórych.

 26. A jeżeli mówimy o komentarzach, następny wpis został zbanowany, niejakiej Uli. W moim blogu nie będzie o żołnierzach podziemia po 1945 roku ani o niszczeniu archiwów przez Mazowieckiego.

 27. sarna: Jaką demagogią? Jak mogę komuś, kto tego nie pamięta, uświadomić, że choć w PRLu nie było aż takiej bidy, to jednak legalny dostęp do wielu zdobyczy cywilizacji zachodniej był bardzo ograniczony? Jakich zdobyczy? Paszportów, wolnych wyborów, wybranej literatury, muzyki, filmów, pornografii, dopalaczy, kserokopiarek, spekulacji…

 28. Napisała do mnie Ula oburzona zbanowaniem. Teraz napisała: „Czyli Torlinie – kontynuujesz tradycje: bo to się nazywa cenzurą. Zasłanianie się “moim blogiem” – jest zwykłym okłamywaniem innych, lub w najlepszym wypadku – siebie. Ale to jest zwykła, prymitywna i banalna cenzura.
  Zapraszam w takim razie – do nas. Nie cenzurujemy, nie udajemy obrażonych, urażonych, nie mamy tematów tabu. (…) No zobaczym, czy zbanujesz :D”. T tym (…) są linki.
  Otóż Ulu, jak widzisz, częściowo opublikowałem, ale bez Twoich linków.
  Odpowiadając Ci na spokojnie. U mnie szaleje cenzura, gorsza niż na Mysiej, bo wolność słowa nie polega na tym, że można opublikować każdą obrzydliwość. Twoje linki kierują na strony takiej prawicy, i do tego antyżydowskiej, że ja ich nie opublikuję. To właśnie zrobili Kaczyńscy, rzecz straszną, zezwolili na kłamstwa, obmówienia, szkalowanie pod lada pozorem. Do czego doprowadzili wystarczy przeczytać komentarze do jakiegokolwiek artykułu, bluzgi, świństwa, nie ma żadnych ograniczeń. A ja uważam, że każdy musi odpowiadać za swoje słowa i czekam na chwilę, że każdy publikujący takie teksty w Internecie będzie musiał przed sądem udowodnić prawdziwość swoich słów, a jak nie potrafi, to obóz pracy, najlepiej na północy Syberii.

 29. @TesTeq, 9:02
  Teraz też u nas są ograniczenia, na przykład w porównaniu ze Szwecja , ale nie tylko z tym krajem .
  Dzięki kk , wprowadzonego do przestrzeni publicznej ze swoja filozofią , usankcjonowaną prawem świeckim . 😦
  Aktualnie przy „święcie zmarłych” , zmiany w Ustawie o pochówku, mocno ograniczają jego wybór , w porównaniu z zagranica.
  Obecnie też nie wszystkie filmy legalnie , i to niekoniecznie „pornografie ” do nas docierają do kin, które są popularne i wyświetlane za granicą.
  A sprawa dziewczynki w ciąży z gwałtu, co była ganiana przez „kółko różańcowe” po całej Polsce i każdy lekarz , legalnie bał się podjąć zabiegu?…” itd.., itd..
  Brak uregulowania Prawa kobiet z dziećmi , i bitych przez sfrustrowanych mężów, partnerów, konkubentów itd..
  Jesteś zafiksowany na PRL i z Tobą rozmowa, to jak rozmowa – „dziada do obrazu”.
  Wolność nie jest dana, o nią trwale trzeba Walczyć. Bo „Twoja wolność nie koniecznie jest moją”.
  Mazowiecki był katolikiem , ja nie jestem ,
  On spowodował , że ja napotykam nadal na ograniczenia mojej wolności , w tym kraju.
  Pa!

 30. @Jula: Gdyby wszyscy katolicy byli tacy, jak Mazowiecki… W złym kierunku strzelasz.

  @Torlin: Po co się tłumaczysz? Życie jest zbyt krótkie, żeby tracić czas na powtarzanie.

 31. Ulu!
  Kończąc naszą współpracę informuję Cię uprzejmie, że nie masz najmniejszych szans na sprowokowanie mnie, abym dal jakieś Twoje linki, bo moim zdaniem są obrzydliwe. Z przykrością stwierdzam, że jest to mój blog i ja tu rządzę. Oprócz tego u góry w „Informacjach o mnie” masz wiadomość, że mój blog jest apolityczny. Właśnie dlatego, żeby uniknąć niekończących się dyskusji z ludźmi, z którymi dzieli mnie wszystko: pogląd na historię, dokonania, religię, mity, nowoczesność, Europę. Po to założyłem właśnie te bariery. Macie dla siebie Salon24, tam produkujcie się nawzajem, w moim blogu będzie to niestety niemożliwe.
  —————–
  Julu!
  Mnie się wydaje, że strzelasz do niewłaściwej osoby, Tes Teq nie nadaje się jako cel. Nie mieszaj wszystkiego ze sobą, co innego wspaniałe reformy Balcerowicza, a co innego wpływ Kościoła na ustawę aborcyjną. Wierz mi, to nie jest to samo.

 32. Torlinie, nie da sie ukryc, ze czytajac Twa odpowiedz nie moglam sie nie usmiechnac („Kończąc naszą współpracę…” „Z przykrością stwierdzam, że jest to mój blog… ” :))). Ale wracajac do dyskusji – nic nie pomoga zapewniania o apolitycznosci bloga- jesli raz po raz podejmujesz tematy polityczne.
  Nie wiem, czy jestes lemingiem- czy czlowiekiem „post”- czyli kims z ukladu.
  Dyskusja z lemnigiem – bylaby ineresujaca, zakladajac otwartosc i argumenty, nie obelgi. Jak widzisz-tego wlasnie szukam. Bo co to za sztuka dyskutowac z przekonanymi 🙂
  Jak na razie- stosujesz metody- rodem z epoki- niestety nie do konca bylej- lub wprost z lam GW. Cenzura + obelgi (zalinkowac owe „obrzydliwosci”- mozesz rowniez u mnie na blogu, lub na skrzynce pocztowej; ciekawam po prostu- co Cie oburza; gdyz ZAWSZE podaje zrodlo) niczym nie podparte. Co raczej wskazuje na Twoje „ukladowe” pochodzenia- wtedy rzeczywiscie, zadna dyskusja sensu nie ma. Bo oczywiscie dyskutowac mozna z kims kto jest o czyms przekonany, nie z kims kto klamie z zasady. Byc moze- falszywie cie ocenilam, zakladajac Twoja uczciwosc.
  Pomylki sie zdazaja 🙂 . Pozdrawiam mimo wszystko.

 33. Torlin pisze: Z przykrością stwierdzam, że jest to mój blog i ja tu rządzę.

  A ja wręcz przeciwnie – z przyjemnością stwierdzam, że jest to Twój blog i Ty tu rządzisz. 😉

  Torlin pisze: Tes Teq nie nadaje się jako cel.

  Ja? Ja się nie nadaję? Ja się do wszystkiego nadaję! 😀

 34. No i polityka dopadła mój blog. Nie mogłem Moi Mili tego tak zostawić. To jest ulubiona zagrywka PiSowców, natychmiast unurzać przeciwnika w błocie, opluć, może coś przyschnie.
  Otóż nie, Ulu, nie jestem człowiekiem z dawnych układów, nigdy w życiu nie bylem w partii, ani nikt z moich bliskich. Ma nadzieję, że świadectwo Twojego idola, a dla mnie człowieka niskich lotów, że ani mnie ani moich bliskich nie było na liście Wildsteina – uspokoi w tym względzie.
  A co do bycia zwolennikiem dawnej Unii Demokratycznej? Toż ja tego nigdy nie ukrywałem. Kuronia znałem lata temu, współpracowałem z Kuratowską, ale tak naprawdę byłem od czarnej roboty. A że nie będę z Tobą dyskutował? Bo nie będę, mam dwóch przyjaciół PiSowców i znam Wasze argumenty na pamięć. Wszystkie terminy, słowa, myśli mamy inne, na dźwięk słowa „Ojczyzna” Ty rozumiesz coś innego, i ja co innego. To samo jest z Unią, Europą, wolnością, pewnie Smoleńskiem, oceną działań Lecha Kaczyńskiego, dziadkiem z Wehrmachtu, pustymi lodówkami. PiS jest dla mnie wstrętny absolutnie, i nigdy tego nie ukrywałem, ale starałem się chronić ten blog przed zalewem szamba.
  Co nie oznacza, że jestem zwolennikiem Tuska i PO. Nigdy w życiu na nich nie głosowałbym, gdybym miał jakąkolwiek alternatywę. Ale jej nie mam.
  Człowiek (czyli ja) nie jest krową i zmienia poglądy. Powiedziałem, że nie pozwolę na tego rodzaju dyskusję u siebie w blogu, ale oskarżenia o agenturalność nie mogłem zostawić, bo przyschnie. Ponieważ sam napisałem, zgadzam się na jedną Twoją odpowiedź Ulu, ale bez linków do wpolityce.pl, w sieci czy do Salonu.

 35. Oj, Torlinie, a gdzie Twoja konsekwencja? Koniec współpracy to koniec współpracy. Żaden z Ciebie aparatczyk.

  A swoją drogą śmieszy mnie, że zwolennicy PiS nie dostrzegają, że jeżeli w Polsce działa jakiś „układ”, to jest on apolityczny i ponadpartyjny – jednoczy ludzi, którzy pod każdą flagą potrafią pompować forsę do swoich kieszeni. 😀

 36. Torlinie,
  napisałeś Ja Julę O.R. bardzo lubię. Ja nie jestem Jula O-R i naabarot.
  Mam prośbę – nie kładź mnie z nią do jednej pościeli ani nie wymawiaj jednym tchem. Osoby nie znam, jej poglądami się brzydzę; mógłbym dostać wysypki.
  I co Ci wtedy po drapiącym się po parchach komentatorze???

 37. @orginal_replica: Torlin sobie ostatnio grabi. O mnie napisał: Tes Teq nie nadaje się jako cel. 😀

 38. O.R.!
  Moja pomyłka dotycząca języka polskiego, Twój inicjał jest użyty w tym zdaniu w wołaczu (mam nadzieję, że nie robię błędu). W całości to powinno brzmieć „Ja Julę orginal_replico bardzo lubię”, to była wiadomość dla Ciebie, informująca Cię. Gdybym Was wymieniał, postawiłbym przecinek. Przepraszam.
  —————
  Tes Tequ, coraz bardziej wyrazista staje się sprawa napicia się wspólnego.
  A co do Uli – zrozum – nie mogłem tego tak zostawić. Opozycjonista ze mnie był nijaki, nie robię z siebie bohatera. Ale to typowe „coś w tym musi być” należy natychmiast przecinać, jak tego się nie zrobi, to za człowiekiem się to wlecze.

 39. @orginal_replica,
  proponuje zrobić badanie genetyczne,
  może się czegoś ciekawego o sobie dowiesz ?.. .
  Uszanowania dla Wszystkich Tu-bylców.

 40. Torlinie !
  Popatrz, jak niewiele trzeba było czasu, żeby ułaskawiony przez Ciebie stwór zaczął znowu kąsać.Na dyskusję brak argumentów, no to wsadzimy insynuacyjkę odnośnie pochodzenia. Może coś przylgnie.
  Nie zliczę ile szujek spotkanych w moim życiu starało się w ten sposób „dyskutować”.
  Ale blog jest Twój i wybór będzie Twój.
  Testeq
  W dodatku ma sprzęt z powyłamywanymi zębami.

 41. orginal_replica, 19:03
  pierwszy raz w życiu , czytam takiego nienawistnika , bardzo ciekawy przypadek , dlatego pytam o te geny . Skąd tacy się biorą ?…

  Sorry Torlin , ale „orginal replica” pomimo zaskoczenia , mnie śmieszy. 😆
  Na poprawienie humoru będę go czytać ,bo to dosyć osobliwe, rzekłabym .

  Ps.
  O dziwo , wnuczka T.Mazowieckiego myśli podobnie jak ja.
  Żegnając Dziadka , tak powiedziała. 🙂

  „Chcemy Ci dzisiaj podziękować, że nauczyłeś nas patrzeć na drugiego człowieka i słuchać go, niezależnie od tego, czy się z nim zgadzamy, ponieważ słuchanie prowadzi do kompromisu . ”

  Pa! 😉

 42. Nie kłócić się, bo postawię do kąta. 😉
  ———–
  Mnie się podobało, że Dziadek palił w garażu, bo go z domu wyrzucano.
  —————–
  Ale ten pogrzeb jest jeszcze jednym dowodem, że Kościół zawładnął wszystkim we współczesnej Polsce. Nie może być cywilnych pogrzebów, musi się to odbyć w świątyni. Dla mnie jedno jest pocieszające, że jest to ubieranie muzyków w garnitury na Titanicu, kler nie zdaje sobie sprawy, jaką pustynię pozostawia wśród młodzieży. Jeszcze mają ludzi ich słuchających, ale przyjdzie młode pokolenie i zmiecie Polski Kościół w tej wersji z powierzchni Ziemi.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: