Napisane przez: torlin | 16/02/2014

Mafia w rządzie?

11348880-italy-campania-landscape-of-alburni-mountains

Mam bardzo mało czasu na napisanie nowej notki, tak że właściwie dam jedynie link. Oczywiście nie wiem, jaka jest prawda, ale o związkach najwyższych dostojników państwowych z mafią słychać we Włoszech od czasów Aldo Moro. Jeżeli rewelacje skruszonego mafioso są prawdziwe, to powinny wstrząsnąć tym państwem. Naprawdę, uważam że jesteśmy prawdziwą demokracją, u nas podobne rzeczy oczywiście zdarzają się na małą skalę, z jakąś np. ubojnią tuczników, ale nie wyobrażam sobie, aby np. zasypać śmieciami np. Opolszczyznę.

Przeczytajcie sobie artykuł ze Spiegla TU w Onecie, zwracam jednak uwagę Szanownych Czytelników na dwa aspekty.pozwolę sobie na kopiuj/wklej:

1

Od tego ponurego proroctwa Schiavonego wygłoszonego przed komisją śledczą minęło już szesnaście lat – i w tym czasie niczego nie zrobiono. Tym większe jest dzisiejsze oburzenie. Nie tylko z tego powodu, że według wypowiedzi ekspertów od chorób nowotworowych mnożą się oznaki potwierdzające, że były mafioso powiedział prawdę, lecz również dlatego, że wielu dygnitarzy o wysokiej randze i znanych nazwiskach już od połowy lat dziewięćdziesiątych musiało znać te zeznania, lecz kompletnie je zignorowali.

W centrum uwagi znaleźli się między innymi:

Giorgio Napolitano, wówczas minister spraw wewnętrznych i szef śledczych – dzisiaj prezydent Włoch;

Gennaro Capoluongo, według zeznań Schiavonego leciał z nim helikopterem na spotkanie na jednym z wysypisk – dziś szef włoskiego Interpolu;

Alessandro Pansa, wtedy w sztabie mobilnej policji, dziś szef włoskiej policji państwowej;

Nicola Cavaliere, w tamtym czasie – jak zeznał Schiavone – zajmował się w policji kryminalnej aktami tej sprawy, obecnie zastępca szefa wewnętrznych tajnych służb”.

2. Arkadia Goethego to dzisiaj gęsta sieć osad, przetykanych zagonami kalafiorów i centrami handlowymi. Pełno tu prostytutek z Nigerii, świętych obrazów, ulicznych ołtarzyków i gór śmieci, na których można znaleźć wszystko – od butelki piwa po beczkę dioksyn. Tutaj, na tym kawałku sponiewieranej włoskiej ziemi, widać jednak maleńki barwny kleks: twierdzę otynkowaną równiutko w kolorze wanilii, otoczoną niczym UFO obcymi planetami.

To baza US Navy w Gricignano, otoczona zielenią, położona w połowie drogi między dwoma zatrutymi obszarami. Co oznacza, że wszyscy tutaj, również admirał Bruce Clingan, dowódca sprzymierzonych oddziałów na południową Europę i Afrykę, w swojej Villa Capri z widokiem na Wezuwiusz podlegają zaostrzonym rygorom. Wody z wodociągów nie wolno tu używać nawet do mycia zębów. Pije się tylko wodę mineralną, dotyczy to również kota komendanta”.

Jest kilka państw, w których rządzi mafia, ale nie sądziłem, że będzie to kraj należący do Unii Europejskiej

Reklamy

Responses

 1. jak to we Włoszech: nic z tego nie będzie. Włosi mają zadziwiającą skłonność troszczenia się tylko i wyłącznie o „dziś”, przyszłość jest chyba u nich tematem tabu. Faktycznie, w Polsce ciut lepiej… ale nie wierzyłbym w nasze szczęście. To kwestia czasu 😉

 2. A może wcale nie lepiej, tylko miast mafii jednej mamy ich setki małych i przez to do wyśledzenia trudnych? Z inszej beczki: wspominałem złoto Konopackiej i nieuchronnie „dotknąłem” „Twojego” Matuszewskiego:)) Ciekaw jestem zdania Twego…
  Kłaniam nisko:)

 3. Do obydwu Panów – naprawdę, w Polsce jest o wiele lepiej, nie przesadzajmy. Jeżdżę w końcu po Polsce i widzę. Najgorzej jest z lasami pod wielkimi miastami, tam czasami miejscowi robią sobie zsyp śmieci.
  ————–
  Troszeczkę, ciut niedużo poznałem Włochów, i twierdzę, że to nie są te same narody. Włoch z Mediolanu czy Turynu, a Neapolitańczyk, że już nie wspomnę o mieszkańcu Palermo, to są ludzie o kompletnie różnych mentalnościach i zwyczajach. Z punktu widzenia Włoch Północnych zastanawiam się, czy zjednoczenie z południem było rozsądnym posunięciem. Wielkie pieniądze korumpują i wielkich ludzi, mamy przykład mafii rosyjskiej rządzącej swoim państwem.
  ———–
  Wachmistrzu, zajrzę z przyjemnością
  ———–
  Onibe!
  „To kwestia czasu” – idę o zakład, że w Polsce nie będzie nigdy tak. Wynika to z historii mentalności (nie wiem, czy tak to można nazwać, ale brzmi ładnie), na Sycylii grasowali rozbójnicy, piraci, Arabowie, państwami rządzili dyktatorzy, poszczególne wioski zagubione w górach tworzyły własne kodeksy obyczajowe. A Polska, co byśmy nie mówili o zacofanej połówce kontynentu, była zawsze częścią Europy, na dobre i na złe. I za długo w Polsce funkcjonowała demokracja (ja wiem, że szlachecka, ale po pierwsze było to 10 % narodu, a po drugie, miała ona tak wielki wpływ na mentalność wszystkich Polaków wszystkich stanów, że dzisiaj każdy obywatel naszej Ojczyzny szczyci się herbowym pochodzeniem i umiłowaniem demokracji od wieków), żeby teraz zaczęła rządzić nami mafia.

 4. Z tą demokracją u nas to bez przesady ale idziemy w dobrym kierunku 🙂 . Nie komentuję ale czytam -zawsze …-Eliza F.

 5. Bardzo mi miło, że mnie odwiedzasz i że demokracja idzie w dobrym kierunku 😉

 6. Skoro demokracja idzie w dobrym kierunku, to możemy spać spokojnie 😉

 7. Ale się na Tobie zemszczę Stasiu, zacytuję Twoje własne słowa: „Wydaje mi się Stasiu, że stać Cię na więcej, niż na tak enigmatyczne podsumowanie”.
  Widzisz? 😀

 8. Torlin,
  1.
  Tak , demokracja idzie w dobrym kierunku, gdzie ?.. W Polsce?… hmmm
  Tak odnośnie demokracji w Iraku, podobno masz jakiś tam krewnych , którzy uczestniczyli w jej tworzeniu.
  Oglądam własnie w TVP cykl 3 części -dok. wielka Brytania 2012 r.
  „Wojna w Iraku, co poszło źle.”
  Ostatni odcinek odsłaniający kulisy amerykańskiej operacji w Iraku. Trwająca od 2003 roku zbrojna interwencja kosztowała życie ponad 170 tysięcy cywilów -głownie kobiet i dzieci – a próby wprowadzenia w tym kraju ustroju demokratycznego zakończyły się w tym kraju porażka. (bo przecież nie o demokrację chodziło w kraju , gdzie wydobywa się ropę).
  2.
  Co sądzisz o Kuklińskim, twoim zdaniem bohater ?..
  3.
  Co sądzisz o walce Ukraińców o „eldorado” i możliwość masowego Exodusu na zachód , bo w swoich granicach się duszą . Jak Polska jest przygotowana , na ewentualny transfer ludności ? … Bo przecież , gdyby nie możliwość wyjazdów, przy zamkniętych granicach , to u nas byłoby podobnie.
  Brak miejsc pracy . Kilka milionów młodych Polaków ratuje imigracja zarobkowa.
  Pozdrawiam! 🙂

 9. Czyżbyś złapał mnie na tym, że mówię sam do siebie? 😉

 10. Niestety, demokracja wcale nie idzie w dobrym kierunku.
  Widać to w każdym niemal kraju, a najbardziej tragicznie teraz – na Ukrainie.

 11. I do Juli, i do Stasia!
  Demokracja idzie w dobrym kierunku, ale w krajach demokratycznych. To, że są wybory parlamentarne i ktoś wygrywa, to nie jest jeszcze oznaka, że państwo to jest demokratyczne. Prawdziwa demokracja, nawet nie wiem, jakby to zabrzmiało rasistowsko, naprawdę jest w krajach ludzi białych: Europa Zachodnia i północno – środkowa, USA z Kanadą, Australia z Nową Zelandią i to by było na tyle. Z innych Japonia, teraz Tajwan, i starczy. Reszta to są pseudodemokracje.
  ————-
  Jula!
  Irak – jak ja lubię te sformułowania o zabijanych kobietach i dzieciach, brakuje jeszcze starców. Uważasz, że to Amerykanie ich zabijali? To dlaczego jednym tchem wymieniasz interwencję amerykańską i śmierć tych ludzi? Zabijali ich ekstremiści religijni, dla których interwencja była jedynie pretekstem. W Kongu, Nigerii, Filipinach, Indonezji zabijają inaczej wierzących bez interwencji amerykańskiej.
  ———
  Julu, przestań siać panikę, gdzie u nas byłoby podobnie! Nigdy w życiu, co Ty zaczytałaś się w Kartce z Podróży tęskniącego za wielkim wybuchem społecznym? Polska bez trudu wchłonie dowolną ilość uciekających Ukraińców, a w Polsce nie będzie w życiu żadnego wybuchu niezadowolenia. Ciągle zapominacie, że najgłośniejsi są ludzie żądający wszystkiego, jemu się wszystko należy: praca, darmowe lecznictwo i edukacja, wczasy, żłobki i przedszkola, wyjazdy i urlopy. Tymczasem milczą ci, którzy ciężko pracują na chleb. I to jest na szczęście ta milcząca większość, której nie słychać. Jak ktoś ma fach, odpowiednie wykształcenie i umiejętności, to w Polsce kwitnie.
  ————–
  Dla mnie Kukliński jest zdrajcą.

 12. ad.1.
  Czytaj uważnie. Ja pisałam ,że w Polsce byłoby podobnie, gdyby nie było otwartych granic. Warszawa, to nie cała Polska. Miliony młodych z Polski wyjechało za godnym życiem na zachód. 🙂
  (Strajki w Radomiu w 76 r. były, bo zdrożał chleb o 2 zł a pensja stała w miejscu to celem przypomnienia !… Potem , po 89!.. jak się zwalniało pracowników i jak strajkowali , już nikt ich nie bronił )
  Młodzi Ukraińcy raczej Polski nie obiorą sobie za cel, bardziej ich rajcuje
  „Raj” za Odrą. Polska będzie krajem tranzytowym. (to tak do wiadomości !… )
  Mają wyższe ambicje niż sprzątanie w polskich domach. Woleliby u Niemców, wyższa stawka za godzinę w Euro i chyba do tego ubezpieczenie, bo Niemcy pilnują przepisów. 😉
  Ad.2.
  Ja tylko zacytowałam analityków z Wielkiej Brytanii , ich opinii w tym dokumencie przez anglików zrobionym . Oglądałeś ?… Był wczoraj po 22:00 na TVP 2.
  Anglia to ta nacja , która współpracuje od zawsze z USA,więc chyba nie kłamią. ::D
  Ad.3.
  Co do Kuklińskiego, też tak myślę .
  Pa! 😆

 13. Pa! 😀


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: