Napisane przez: torlin | 25/02/2015

Ucieczka lub konwersacja z Play

Play

I tak, jak z zakupem aparatu fotograficznego radziłem się Was, co zrobić, tak teraz pytam o postępowanie wobec operatora. Kupuję sobie nowy aparat telefoniczny na wolnym rynku i nie wiem, jak rozmawiać z operatorem, a dokładniej mówiąc nie wiem, czy szukać na stronie ofert, iść do stacjonarnych punktów obsługi, czy wręcz oficjalnie zrezygnować z umowy czekając na niewątpliwy odzew.

Jestem w Play od 2008 roku i mam niewiarygodnie wysoki abonament w wysokości 18 złotych. Szczerze mówiąc właściwie nie wiem, czy mam z nimi jakąkolwiek umowę, chyba że ta stara przeszła na czas nieokreślony, oni mi dają połączenia, a ja im płacę. Jakichś olbrzymich łączy internetowych nie potrzebuję, bo bardzo mało korzystam będąc na zewnątrz. I tak powiem Wam prywatnie, ja właściwie sam nie wiem, czego ja chcę. Miałem dotąd Nokię właśnie z tego roku (2008) i pierwsza bateria trzyma w dalszym ciągu tydzień. Jest również wnuczkoodporna, mimo rzucania nią nigdy się nie rozpadła. Ale czas zmienić, bo wygląda oldskulowo (jak to teraz należy nowocześnie napisać – staroszkolno?) i w pracy na mnie młodzież krzyczy.

Ponieważ nie mogę spać z przemęczenia (jest 02.51), to wziąłem melatoninę i spróbuję przymknąć oko (na to wszystko 😉 ). Dobranoc.

Reklamy

Responses

 1. Aparaty Nokia to pancerne urządzenia godne polecenia, byłam wierna tej marce, jednak przy ostatniej umowie wzięłam samsunga galaxy S4 – jest ok, ale to już też przestarzała technologia /prosta obsługa, wiele ciekawych funkcji, ale nieszczególna bateria/. Po zmianie ustawy wszystkie umowy takie jak twoja z marszu przekształciły się ‚na czas nieokreślony’ i musisz ją wypowiedzieć /okres wypowiedzenia 30 dni/. Abonament za 18 zł – raczysz żartować, z tym nie da się rozmawiać, a co dopiero korzystać z internetu. Rozumiem, że być może nie masz takiej potrzeby, więc powinieneś w takim przypadku poszukać najprostszego aparatu na przyciski i nie szpanować, ale lepiej nie chowaj się za plecami tej wymówki i posłuchaj młodzieży – ucz się nowego i rób z tego użytek.

 2. Co prawda mam iPhone’a i znacznie droższy abonament, ale tylko dla szpanu, znakomitego aparatu fotograficznego i słuchania podcastów. Tak, te słowa słyszysz od TesTeqa. Uważasz, że 18 zł to dużo?

 3. Sarno!
  Jestem wydaje mi się nowoczesny i jednocześnie staromodny. Ale nie idę za modą, jak mnie nie interesuje. W pracy nie mogę używać prywatnego telefonu, a pracę od domu mam czteroprzystankową. Na Fejsa zaglądam raz na kilka dni, chyba że ktoś do mnie napisze, ale wtedy mam informację w e-mailu. To samo poczta, mnie wystarczy raz na dzień zajrzeć, bo tam mam szereg innych informacji, jak np. o terminie wywózki śmieci. Mnie 170 minut na rozmowy to świat i ludzie, ja gadam przeciętnie minutę lub dwie, mnie męczy dłuższa rozmowa (coś dzisiaj piszę fatalną polszczyzną – wybacz).
  ———–
  TesTequ!
  Prowadzisz własną firmę, to jest coś innego. Mnie się wydaje, że powinno się kupować rzeczy człowiekowi niezbędne, a dla mnie iPhone to jest przerost formy nad treścią.
  Naprawdę musiałem dać emotikon przy „niewiarygodnie wysokim abonamencie”, abyś zrozumiał, że to żart?

 4. No nie zrozumiałem, motyla noga!

  Powiedz młodym, żeby spadali i ładowali swoje śmajfony co noc, bo Ty ładujesz raz na tydzień. Ja doceniam iPhone’a, ale kochałem Nokię E71!

  http://biz.blox.pl/2008/08/Telefon-marzen.html

 5. A tu są zdjęcia Nokii E71: http://biz.blox.pl/2008/08/Jak-to-wyglada.html

 6. Co do przerostu formy nad treścią? Tak, masz rację. Dla mnie liczy się przede wszystkim świetny aparat fotograficzny. I to nie tylko do fotografii blogowej, ale i do zapamiętywania ogłoszeń oraz kopiowania dokumentów (często zastępuje mi ksero!)


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: