Napisane przez: torlin | 23/07/2016

Nie podoba mi się to

BudapestEvent_Hostess_Teamvweb1v8

Nie podoba mi się to – no może nie nowe słowo, którego powinniśmy się zacząć uczyć, ale całej mody. Mówię o hostessingu. Pod tym względem jestem strasznie purytański, uważam, że wszystko powinno być na swoim miejscu, mówiąc brutalnie sceny kopulowania w filmach pornograficznych, zakochany całus w filmach romantycznych, a asfalt na wystawie drogownictwa. Dla mnie widok tych wypindrzonych dziewczyn wypinających pupy i  biust w skąpych strojach, reklamujących ocynkowaną białą blachę, jest dla mnie zawsze żenujący i stresujący. Więcej powiem, taką samą żenadę odczuwam, jak dziewczyny całują zwycięzcę etapu kolarskiego, jak wygra X, to całują Iksa, a jak wygra Y, to Igreka. Fatalnie się z tym czuję, i pewnie wszyscy są zdziwieni, że mężczyzna ma takie poglądy. Może za bardzo szanuję kobiety.

Zupełnie czymś innym są hostessy czy stewardesy, tutaj moje poglądy są bardziej nowoczesne. Uważam, że LOT robi błąd zatrudniając jako stewardesy kobiety kolo 50 roku życia, tak samo, jak nie dziwię się, że młode, śliczne dziewczyny zatrudniane są jako sekretarki, promotorki, hostessy.

Stop – jakie hostessy, przecież przed chwilą to krytykowałem. Zaglądamy do słownika SJP – <hostessa – kobieta opiekująca się gośćmi lub klientami na wystawach, targach itp.>, a więc to nie o to chodzi. Trzeba ten wyraz jednak podzielić na dwa znaczenia, hostessa jako osoba opiekująca się gośćmi, służąca radą i pomocą, kierująca ruchem na wystawach, konferencjach czy lotniskach, podająca kawę, i – chyba nie hostessa – wypinająca pupę przy nowym BMW.

Za dużo pracuję – powiem krótko – na nic nie mam czasu. Na porządną notkę również.

Reklamy

Responses

 1. Czasem zdarza mi się obejrzeć Familiadę (ulubiony program mojej mamy).
  Zauważyłam, że pan K.Strasburger na koniec młode zwyciężczynie całuje, starszym zaś podaje rękę:)

 2. Jestem za równouprawnieniem! Powinien być parytet 50/50! BMW powinna reklamować hostessa wypinająca pupę w towarzystwie hosta wypinającego owłosiony tors! 😛

 3. Szczyt męskiej hipokryzji. Widzisz siebie jako pasażera samolotu, więc chcesz by ci herbatę podała ładna dziewczyna (inaczej smakuje?), a blachy cynkowej nie zamierzasz kupować, więc tam może być brzydka i stara.

 4. Najtrafniej segregują pracowników banki.
  Ogłaszam zabawę – proszę dobrać pracownika do pełnionej funkcji.
  Pełniona funkcja
  A reklama kredytu
  B ustalanie warunków spłaty kredytu
  C obsługa przy spłacaniu kredytu
  D obsługa przy problemach ze spłatą
  aparycja
  1. młody człowiek w garniturze
  2. podstarzały osiłek bez garnituru
  3. młoda dziewczyna w mini
  4. starsza dziewczyna w binoklach
  miłej zabawy

 5. @Piotruś: Nie wiem jak banki, ale wydaje mi się, że do każdej roboty najlepszy jest osiłek. Ma dar przekonywania i potrafi przenosić góry… pieniędzy.

 6. Mario!
  Dla mnie starsi aktorzy, filmowcy, piosenkarze, muzycy, to są prawie pedofile. Widziałem kiedyś rozmowę Gruzy z Łazuką, ich pytania do obsługujących ich młodych kobiet były dla mnie taką żenadą, że strach. Nawet nie będę cytował. I tu – wydaje mi się – zaczyna się również odpowiedź dla Kaliny, która najczęściej nie czytuje dokładnie moich wpisów, a kieruje się emocjami.
  Dla mnie kompletnie czymś innym jest młoda osoba obsługująca klientów, czy to jako promotorka, czy stewardesa. Ona nie musi wypinać pupy czy piersi, ani całować podróżnych, jedyne, czego się od niej wymaga, to uśmiechu i wykonywania swoich obowiązków. Inaczej mówiąc – młoda stewardesa tak, wypięta dziewczyna skąpo ubrana przy blasze ocynkowanej – nie.
  Kalino, jestem mężczyzną, i mam prawo lubić patrzeć na młode, ładne dziewczyny. Ja im nie proponuję niczego, nie szczypię w tyłek, ani nie robię obrzydliwych aluzji seksualnych, bo się brzydzę takim postępowaniem. Ale jak mam szereg kas w supermarkecie, to stanę tam – gdzie się domyślasz.
  ———-
  TesTeq!
  Wbrew pozorom Twój wpis jest o wiele bardziej poważny niż myślisz, musielibyśmy wejść bardzo głęboko w seksualność człowieka. W wielkim, ale to wielkim skrócie, seksualność kobiety nie budzi obrzydzenia u innej kobiety, tymczasem mężczyzny u mężczyzny tak. Seksualność innego mężczyzny odstręcza, w związku z tym mężczyźni chcący kupić blachę ocynkowaną mijaliby stoisko z owłosionymi promotorami jak zadżumione miasto.
  ———-
  Piotrusiu!
  Elegancka, przystojna pani koło 50-tki, w okularach – prezes banku.

 7. Torlinie quiz nie obejmował stanowiska paprotki.
  Moim zdaniem równuprawnienie kobiet jest źródłem demoralizacji kleru, głupoty dzieci i niesmacznej kuchni opartej na sztucznych przyprawach i przeterminowanych półwyrobach

 8. Popieram, Torlinie. Mnie szczególnie razi cheerliderstwo i wszystko jedno czy, panienki wypinają pupy, czy nie. Wyczuwam w tym relikt zamierzchłych czasów, kiedy kobieta była nagrodą dla wojownika.
  Dzielni chłopcy zmagają się na boisku, a dziewczęta mają ich dopingować i otaczać podziwem. A w domyśle: udawać głupiutkie, słabe istoty, potrzebujące męskiej opieki.

 9. Oczywiście, ze masz prawo lubić patrzeć na młode ładne dziewczyny. Na ładne psy, kwiaty domy też. Ale w twojej wypowiedzi, nie chodziło o wrażenia estetyczne. A mówienie o tym, że nie podszczypujesz … nie dłubiesz w nosie, nie wycierasz nosa w rękaw pewnie też ….

 10. Torlin pisze: Wbrew pozorom Twój wpis jest o wiele bardziej poważny niż myślisz,

  Wreszcie ktoś poznał sie na głębi moich komentarzy i zauważył, że są poważniejsze od mojego myślenia! Ciekawe więc, skąd się biorą? Ani chybi niebiosa przemawiają za pomocą moich paluszków. 😀

  Torlin pisze: W wielkim, ale to wielkim skrócie, seksualność kobiety nie budzi obrzydzenia u innej kobiety, tymczasem mężczyzny u mężczyzny tak. Seksualność innego mężczyzny odstręcza…

  Takiego zacofania się nie spodziewałem! Cywilizacja zachodnia zaakceptowała to, co W TOBIE budzi obrzydzenie. Czyżbyś był niekompatybilnym reliktem purytanizmu? 😀

 11. Kalino!
  Jak zawsze mam wątpliwości, czy Ty naprawdę przeczytałaś mój tekst, czy piszesz jedynie na podstawie swoich wyobrażeń o nim.
  ———–
  TesTequ!
  To samo jest z Tobą, jesteś człowiekiem o wielkiej inteligencji, i świetnie wiesz, o co mi chodzi, nawet głupio jest mi to powtarzać, bo wiem doskonale, że sobie po prostu kpisz. Ale dobrze, więc na serio.
  Tak samo jak aborcję, którą z jednej strony nienawidzę, ale z drugiej uważam, że powinno być to tylko w gestii kobiety, homoseksualizmu nie znoszę i czuję do niego obrzydzenie, ale uważam, że ci ludzie mają prawo zawierać małżeństwa, tworzyć rodziny, i nikt nie ma prawa narzucać im swoich poglądów.
  A co do tych badań, to przecież to mnie ma nic wspólnego z tą tematyką, którą poruszasz. A co Ci będę tłumaczył i się wygłupiał. Wiem świetnie, że teraz ze mnie się śmiejesz w kułak.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: