Napisane przez: torlin | 16/01/2017

Nastolatki kosztują, Panowie!!!

sin-city

To zdjęcie ma się nijak do tekstu, ale podczas szukania zdjęć mężczyzn w średnim wieku kochających się jeżeli już nie w nastolatkach, to w młodych kobietach, ukazała mi się fotografia z filmu „Sin City – miasto grzechu” z 2005 roku. Jestem tak oczarowany tą fotką, że daję ją na górę.

W Gazecie Wyborczej okazał się artykuł Anny Pawłowskiej pt: „Chcesz mieć młodą kochankę? Sąd: Trzeba się liczyć, że to kosztuje”. Nie spodziewałem się, że polskie sądy są tak nowoczesne. Dziennikarka opisuje, że 55-letni mężczyzna miał romans z 17-latką, wynajmował jej mieszkanie, dawał pieniądze, a po zerwaniu z nim przez dziewczynę zażądał (i to sądownie) zwrotu 33 tysięcy złotych. No piękne!!!

Że zacytuję autorkę artykułu: „Kazimierz zeznał przed sądem, że żadnego romansu nie było, on jedynie z dobrego serca zaopiekował się nastolatką i przyjął ją pod swój dach, a następnie opłacał mieszkanie. Sąd – powołując się na doświadczenie życiowe – nie dał wiary tym wyjaśnieniom i uznał, że strony istotnie pozostawały w relacji intymnej. A zakończenie takiej relacji nie może być podstawą do żądania zwrotu jakichkolwiek kosztów. Każdy bowiem mężczyzna w mocno średnim wieku, chcąc mieć romans z młodą kobietą i żyć z nią w konkubinacie, musi liczyć się z pewnymi wydatkami”.

Chciał za darmo?

Napisałem kiedyś notkę na temat sponsoringu i moich wątpliwości, czy to jest prostytucja TU. Mimo najwspanialszej dyskusji w historii mojego blogu, w której uczestniczyło mnóstwo osób, z dzisiaj mnie odwiedzających TesTeq i PAK, mam w dalszym ciągu wątpliwości, czy to jest kurewstwo. Dla mnie prostytutka to jest kobieta oddająca się za pieniądze każdemu, który jej zapłaci, w tym wypadku nazwałbym ją kochanką.


Aneks dla Zezem!

2015-04-29-12-08-56

Znak wskazujący drogę do domu publicznego w Efezie (dzisiejsza zachodnia Turcja).


Responses

 1. Kiedys bylo takie powiedzenie: kto z nieletnia chce miec dzieci podlega pod 203-ci.Nie wiem od jakiego wieku w Polsce owa nastolatka przestalaby byc nieletnia. Po tej stronie globu instytucja tzw. „sugar daddy” jest powaznym problemem w szkolach srednich, gdzie uczniami sa dzieci afrykanskie. Dziewczeta zachodza w ciaze nie koncza szkoly – jeszcze jeden z wielu problemow w tutejszym szkolnictwie.

  Pozdrawiam

  P.S. Tobie tez palec sie osunal. Prosze popraw „Cin City” na „Sin City”.

 2. Rzeczpospolita też o tym pisała:
  http://www.rp.pl/W-sadzie-i-urzedzie/301109911-Sad-byla-kochanka-nie-musi-zwracac-pieniedzy-za-upominki.html

  Sprawa mnie fascynuje tak naprawdę z innego powodu:
  „Oboje zamieszkali wraz z konkubiną Kazimierza K. ”

  Widać, że ta relacja była dość złożona:-)

 3. Z ciekawości kiedyś czytałam o historii prostytucji od czasów starożytnych aż po dzisiejsze. Że zdziwieniem się doczytałam ,że właściwie kobieta cały czas była traktowana przedmiotowo, w tamtych czasach ma równi z niewolnikami. Jedynie w Sparcie nie było zapotrzebowania na prostytutki, bo kobiety miały taką samą swobodę obyczajowa jak mężczyźni. 😐
  Jednak we wszystkich epokach prawdziwe tragedie miłosne są opowiadanie o młodych ludziach, raczej rowiesnikach. Marzeniem była miłość nawet niespełnione , tragiczna a nie transakcja.
  Właściwie dopiero po tych rewolucjach ekonomiczno-spoleczno-obyczajowych , dopiero od niedawna XX wiek , kobieta przestała być traktowana jak przedmiot , choć jeszcze nie we wszystkich kulturach.
  Są różne upodobania seksualne. Jednak w przypadku dzieci, bo moim zdaniem nastolatka to jeszcze dziecko , myślę że w grę chodzi jakiś problem emocjonalny. Brak miłości od rodziców itd..
  A stary pedofil to wykorzystuje. Tak to wygląda na tym zdjęciu. 😈
  Co do tej studentki, no cóż . Nie wiem, jakimi kryteriami się kierowała w jakich warunkach była chowają. Dorosła osoba , raczej wyrachowana.
  Choć w światku artystycznym pełno tego typu par. To raczej biznes, który pozwala na szybszą karierę. Pełno nazwisk i różnic wiekowych. U kobiety miłość do mistrza ?. Bywa i odwrotnie , ale raczej Jeszce w kulturze mniej akceptowalne. Jednak dla mnie to nie jest ta czysta, romantyczną miłość dwojga młodych.😇

 4. Sponsoring i prostytucja powinny być opodatkowane. I do tego dojdzie, gdy świat zlikwiduje gotówkę.

  Świat się pokomplikował, kiedy ludzie zaczęli za dużo myśleć. Myślenie szkodzi. Pies, słoń, kura, koza, kaczka, ryś i inny inwentarz nie mają takich problemów.

 5. Prostytutki tez od zawsze miały różny status społeczny i ekonomiczny,
  Tę najtańsze ulicznice do tych ekskluzywnych. Nie da się ukryć , że niektóre miały wyższy status ekonomiczny od niejednej mężatki. Czasami kończyły tragicznie , udokumentowane to jest i w twórczości. „Dama Kameliowa” itd.. ale czy mężatki mialy lepiej ? – ” Anna Karenina”.
  Powiem tak, teraz chyba nareszcie kobiety mogą wychodzić za mąż z miłości. Mogą też jak i mężczyźni zwłaszcza jak kierują się tylko seksem czerpać z tych transakcji korzyści. Chyba samo prostytuowanie nie jest karalne, nie wiem jaka jest granica wieku ?- .Moim zdaniem jak i w innych spoleczno-obyczajowch decyzjach powinna być pelnoletnosc. Jednak nazywamy rzecz po imieniu.
  Córka znajomej się prostytuowala.
  Ja nie chciałabym,żeby moja 15-letnia córkę ,czy syna w życie erotyczne wprowadzał stary erotoman lub stara erotomanka. 😠 (chyba od tego wieku nie ma kary).😕

 6. Prostytucja.
  Jeśli ktoś miał okazję zwiedzać Pompeję, to jest tam także dobrze zachowany dom publiczny z także dobrze zachowanymi malowidłami ukazujące propozycje do..pozycji. Jeszcze bardziej ciekawa jest informacja jak trafić do domu uciech cielesnych. Jest to coś w rodzaju płaskorzeźby znajdującej się na ówczesnym chodniku.Właściwy kierunek wskazuje…penis.

 7. Julu!
  Trzeba przyznać, że przez wieki kobiety były wykorzystywane, ale i potrafiły w świecie męskim znaleźć się odpowiednio, świetnie to wygląda w świecie arabskim, gdzie potrafią rządzić całymi rodzinami.
  Co do prostytutek, zgadzam się. Granica wieku nie zmieniła się, to jest 15 lat przy kontakcie fizycznym. W Stanach jak wiem jest jeszcze przepis, że przy nieletniej facet nie może mieć więcej niż 24.
  Akurat w wieku 15-17 lat moje argumenty słabo brzmią, ale nie widzisz momentami sprzeczności we własnych zdaniach: „nareszcie kobiety mogą wychodzić za mąż z miłości” i „w życie erotyczne wprowadzał stary erotoman”. A co zrobić, jeżeli go kocha? Znam w swojej szeroko rozumianej rodzinie dwa przypadki, że 21- i 22-letnia kobieta wyszły jedna za 55-latka, a druga za 62. I wierz mi – z miłości, małżeństwa są szczęśliwe, mają dzieci. Strasznym przykładem jest Andrzej Łapicki, ale do dzisiaj powtarza się we wszystkich wspomnieniach, jak to córka ze swoją macochą szły za trumną pod rękę płacząc.
  Mówisz o świadku artystycznym, jest trochę przykładów. Mamy Englerta ze Ścibakówną, ich córka skończyła 16 lat i jest piękną dziewczyną, mamy Emiliana Kamińskiego z Justyną Sieńczyłło, piękny związek Gustawa z Hajduczkiem ( do dzisiaj Zawadzka opowiada o swojej miłości do męża), teraz mamy sprawę Marka i Antoniny (brzmi jak z okresu rzymskiego 😀 ).
  Dla mnie to nie brzmi wstrząsająco, ja nie mogę jedynie znieść ludzi, którzy na ustach mieli uzdrawianie świata z niemoralności, a później rzucają żonę z czworgiem dzieci, jak nasz były premier, członek ZChN-u.
  ————
  Vandermerwe!
  To jest problem na całym świecie, szczególnie w biedniejszych społeczeństwach, chcesz dostać pracę, paczkę żywnościową, żeby ci ojca wypuścili z więzienia, zagrać w filmie, żeby zdać egzamin, żeby cię policjant nie zawiózł na posterunek, musisz się oddać. Wątpię, czy cokolwiek to zmieni. Za uwagę bardzo dziękuję, poprawiłem.
  —————–
  TesTequ!
  Marzę o tym, aby nie likwidowali. Infiltracja naszego życia sięgnie chyba dna (albo przestrzeni kosmicznej, zależy od tego, z której strony się na to patrzy).
  Zwierzęta mają takie same problemy, tylko innego rodzaju, muszą chronić swój harem przed młodymi samcami, walczyć z nimi. Ciekawe, jakbyś się czuł, gdybyś miał prawidłowo zaspokoić np. 15 kobiet. Wtedy zrozumiałbyś problemy zwierząt. 😉
  ————–
  Gszczepa!
  Przyznaję, jest to dziwne, ale nie zmienia to faktu, że żądanie pieniędzy jest jakimś horrendalnym nieporozumieniem.
  ————-
  Zezem!
  Dawno Cię nie było, witaj. Prostytucja to jest najstarszy zawód świata, i niezniszczalny, można go jedynie ucywilizować. Jak napisałeś o Pompejach, to mi się przypomniało, że widziałem znak kierujący do domu publicznego zwiedzając Efez. Zrobiłem dla Ciebie w związku z tym aneks na górze.

 8. A teraz znalazłem artykuł w GW na temat seksualnego wykorzystywania przedwojennych panien służących, i w ogóle na temat ich losów
  http://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,21232050,sluzace-dziewczyny-do-wszystkiego-jak-wygladala-ich-praca-w.html

 9. Znałem dwa udane długoletnie związki w których to kobieta była znacząco (10+ lat) starsza. W jednym z nim mężczyzna nie mógł jednak pokonać niemożności zawarcia sakramentu małżeństwa i związek się rozpadł. Z drugim straciłem jakiś czas temu kontakt, ale istniał co najmniej 10 lat -> tyle ich znałem, w bardzo dobrym stanie.

 10. Hmm, po śmierci Lapickiego , zmowa milczenia na temat jego ostatniej żony.
  To był moim zdaniem układ.
  Pochowany został w grobie z 1 żona. Zdaje się ,że on był jej drugim mężem chować jej syna a razem mieli córkę.
  Scibakowna zaistniała jako aktorka , bez wsparcia męża nie byłaby tak popularna, może gralaby gdzieś na prowincji.
  Nic nie wiadomo o jego 4 dzieci dorosłych z 1 żona, chyba nie poszli w ślady rodziców – aktorów.
  Pozostałe znacznie mlodzse aktorki, to też któreś tam z kolei żony.
  Myślę, że też to im pomogło zaistnieć lepiej w tym szolbiznesie.
  Co do tych małżeństw , gdzie jest duża różnica wiekowa to okej może być i miłość gdyż różne są upodobania seksualne. Nie każdy jest zwolennikiem gerontofilii. ( stosunki seksualne mlodych ze starszymi powyzej 65 r.)
  Są różne upodobania seksualne. Pamiętam jak inny znany aktor i reżyser ,który też miał dużo młodsza kobietę A. Hanuszkiewicz pisał,że żona miała pretensje,że nie chciał z nią chodzić na bale. Mawiał wtedy do niej , ze wiedziały grały co brały. Ten sam problem miała M. Zawadzka ze swoim mężem, która też nie była jego pierwszą i dzieci wcześniej też miał ,córkę.😆
  Ja natomiast , mam obiekcje co do tych związków niepełnoletnich z dojrzałym dużo starszymi osobami. Skoro głosować dopiero w wieku 18 lat.
  Inaczej się patrzy na miłość obojga młodocianych a inaczej , jak jedno jest dużo starsze. To we. Mnie jest nadużycie emocjonalne i inne i uwazam ,ze powinno być karane.W USA jest sprawiedliwiej od strony prawa.
  Chodzi o dojrzałość emocjonalną i seksualną też. W krajach arabskich nie do końca jest tak jak piszesz. Tam gdzie religia utożsamia prawo, tam kobieta jest tylko przedmiotem. Tam facet może mieć 4 żony, więc która niby zadzi rodzina. I jak mu się znudzi ,bo nie ma dzieci ,chora , to rozwód jest bardzo latwo uzyskac . Podobnie tragiczną sytuacją kobiet u Hindusow.
  Jednak najsłynniejsza miłość to miłość dwojga młodych „Romeo i Julia „. ☺

 11. Julu!
  Co do aktorów – nie ma dyskusji. Co do Muzułmanów (Muzułmanek) – będzie dyskusja, bo przepraszam, tylko się nie obraź, ale nie znasz się, tak sądzę po tym, co piszesz.
  „Rozwód jest bardzo łatwo uzyskać”, z punktu widzenia przepisów prawa – tak, tylko że jest jeden haczyk, który wszystko zmienia. To jest mahr. Mahr to jest zapłata za żonę, chroniąca ją właśnie przed takim rozwodem „na życzenie”. Jeżeli mąż bez powodu chce się rozwieść z kobietą, musi mahr zwrócić. Może to Cię zaciekawi, ale mnóstwo Arabów jest nieżonata właśnie z powodu mahru.
  „Facet może mieć 4 żony” – tak, to prawda, ale znowu wracamy do mahru, na taki luksus stać 2-3% społeczności muzułmańskiej. I najczęściej to nie chodzi o seksualne rozpasanie, tylko o status społeczny. Najnormalniejszego Muzułmanina nie stać wielokrotnie na 1 żonę, a cóż dopiero mówić o czterech. On musi dać nie tylko mahr, ale jeszcze do tego ją utrzymać.
  ————-
  Romeo miał 16 lat, a Julia 14. Ale jak nasza Jadwisia mieczem torowała sobie drogę do ukochanego Fryderyka, a miała wtedy 12, to co się dziwimy dzisiejszej 17-latce, że pokochała 55-latka 😉

 12. Polecam obejrzeć „Stan posiadania” Zanussiego.

 13. @Torlin, co do USA, to wszystko zależy od stanu, przepisy stanowe bardzo się różnią i sporo przykrości nieraz wynika z niewiedzy.

 14. O ile w pełni rozumiem młode kobiety zaangażowane w związki z dojrzałymi mężczyznami którzy coś sobą reprezentują, bo przecież taki wybitny aktor to nie tylko pieniądze ale ale i znajomość kultury, osobista dojrzałość itd, to fascynują mnie związki i pociąg kobiet to facetów totalnie beznadziejnych.

  Tak jak ten wzmiankowany instruktor prawa jazdy, żądający potem zwrotu poniesionych kosztów.

  Czy znany mi osobiście przypadek: atrakcyjna studentka wchodzi w związek z czterdziestolatkiem kompletnie żałosnym: bez sensownej pracy, mieszkającym z rodzicami wspierającymi go materialnie, z zaniedbanym dzieckiem i matką tego dziecka po rozwodzie. Nie potrafię takich przypadków ogarnąć.

 15. Torlin, Ty uważasz,że ta 17-latka pokochała 55-latka?
  Tam się doczytałam,że miała zaburzenia emocjonalne.Sklocona z rodzicami i problemy z nauką w liceum. Moim zdaniem powinna się znaleźć pod opieką psychologa a nie tego 55-latka z zawodu kierowcy. Żył zkonkubina dorosła i chcieli sobie seks urozmaicić z małolata za darmo. Moim zdaniem za wykorzystanie tej niepełnoletnie powinni być ukarani. Prawo szwankuje. 😦

  Ps. Dlaczego taka duża śmiertelność była w średniowieczu, bo większość tych 12-letnich dziewczynek była niedojrzałe płciowe a musiały rodzić . Duża śmiertelność w połogu.
  Z pokolenia mojej mamy ( lata 50-te ) 17-latka wyszła za mąż i potem przerosła męża,bo jeszcze rosła , jeszcze się rozwijała fizycznie !…

 16. Torlin pisze: Ciekawe, jakbyś się czuł, gdybyś miał prawidłowo zaspokoić np. 15 kobiet. Wtedy zrozumiałbyś problemy zwierząt.

  To wyzwanie? 😀

  Poza tym stawiasz sprawę w niewłaściwym świetle – to nie zobowiązanie samca, ale naturalna kolej rzeczy. Żadnej samicy nie boli głowa, żadna nie narzeka, że nie miała orgazmu.

 17. Odnośnie krajów arabskich, jak łatwo jest tam posadzić żonę o zdradę a potem ukamieniowac w imieniu prawa. Nagłośnienie były przypadki na świat . Nawet młode dziewczyny co w domu się bawiły ale nagrały to Internecie ( były bez tych okryc), śliczna młodzież. To tylko tę dzieczynki nastolatki były potem ukarane, chłopcy nie. 😦
  To było też nagłośnienie na świat.

 18. He,he.. Dlatego u zwierząt jest okres rui. Niestety o miot dbają głównie samice.
  Samce walczą tylko o prokreacje u większości stadnych zwierząt. 😍

 19. Nie czytałem artykułu i bazuję na Twoim wpisie: szokujące jest ostatnie zdanie uzasadnienia sądu.
  To kolejny przyczynek do powszechnej krytyki stanu sędziowskiego, poziom argumentacji raczej z ulicy niż uniwersytetu.

 20. Torlin(ie)!
  Dziękuję za uwagę i fotkę. Ta , przynajmniej dla mnie, nie byłaby jednoznaczną wskazówką. W Pompeji nie ma żadnych wątpliwości gdzie i do kogo… ;–)

 21. Przypomniała mi się bajka o Sinobrodym. „Pokrzywdzony taksiarz”dobrał sobie do „zaopiekowania” niedojrzałą, pogubioną kobietę, bo takiego dobrego serca był.
  Z chwilą gdy ta przejrzała na oczy i odeszła, okazało się, że ma dług do spłacenia. Dobrze, że na tyle otworzyły się jej oczy, że nie zaczęła go społacać po cichu ( w jakikolwiek sposób), tylko zjawiła się przed sądem.

  Parę lat temu, w mojej miejscowości miało miejsce analogiczne zdarzenie – też z udziałem taksiarza. Z takim samym finałem.

 22. Czy wszyscy taksiarze mają sine brody? W tej bajce o taksiarzach?

 23. Julu!
  Mnie się wydaje, że duża śmiertelność podczas aktu rodzenia wynikała przede wszystkim z innych powodów, ale najwięcej dzieci umierało w pierwszych latach swojego życia.
  ———
  Mario!
  Z przykrością stwierdzam, że nie wiem, o czym piszesz.
  —–
  Gszczepa!
  Jak wiesz, z racji swoich obowiązków służbowych mam bardzo duży kontakt z ludźmi. I czasami to mi aż dech zapiera, dziewczyna zjawiskowa, zgrabna, prześliczna, obok, wprawdzie w tym samym pi razy oko wieku, beznadzieja, w brudnych rozklapanych butach, wyciągniętej podkoszulce. Ale i w przeciwnym kierunku również też to się spotyka, ciekawe, co ludźmi kieruje, chęć pomocy, zaopiekowania się?
  —————
  Zeenie!
  Jak miło Cię znowu widzieć. Ale absolutnie się z Tobą nie zgadzam, wyjaśnienie jest mistrzowskie.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Kategorie

%d blogerów lubi to: