Napisane przez: torlin | 11/06/2018

Orsaczek nie żyje

Roman Kłosowski nie żyje. Odchodzą legendy. Oczywiście wszyscy znają tego znakomitego aktora chociażby z „Ewy, która chce spać”, jako Maliniaka czy podchorążego Staśkę. Ale dla mnie będzie on zawsze Orsaczkiem z „Bazy Ludzi Umarłych”. Dla mnie jest to jeden z najważniejszych filmów w polskiej kinematografii, a ci wielcy aktorzy wszyscy odeszli – przepraszam, Warszawiak czyli Emil Karewicz żyje.

To nie jest oczywiście film do częstego oglądania. I pomyśleć, że Hłasko wycofał swój podpis z powodu optymistycznego zakończenia. Optymistycznego!!! Wielkie kino, i te kreacje aktorskie. Szkoda Orsaczka. Nie umiem tak ładnie napisać na temat filmu jak nieoceniony w sprawach kulturalnych culture.pl.


Responses

 1. Jeden po drugim aktorzy z tego pokolenia odchodzą. Tak w Polsce , jak i za granicą.
  No a wojak Szwejk, to postać wprost skrojona pod niego.
  My głównie to zapamiętamy z serialu z postaci Maliniaka. Był aktorem znanym większości z ról komefiowych ale przecież nie tylko takie grał. Nie widziałam go w teatrze , zdaje się ,że był dyrektorem w teatrze w Łodzi.
  Natomiast podziwialam w jakims monologu na estradzie , to było z czasu na fali popularności Maliniaka , występował gościnnie w moim mieście.
  Szkoda , ale miał już 89 lat i podobno chorował od jakiegoś czasu.
  Niewielu dozywa do 100 lat.
  Taka kolej rzeczy jedni schodzą ze sceny a inni się rodzą.

 2. Julu!
  Przy Kłosowskim warto by porozmawiać na temat aktorów charakterystycznych. mam nieodparte wrażenie, że teraz wszyscy muszą być śliczni, równomierni, bez jakichkolwiek wad, a wszelkie odstępstwa odstrzeliwane są na początku eliminacji. Czy taki Ludwik Benoit zostałby dzisiaj aktorem? To dotyczy również Kłosowskiego, malutki, dziwny. Dzisiaj aktorzy są dla mnie jak ze sztancy, właściwie jednakowi
  Ps. Rzeczywiście, pamiętam go ze Szwejka. 😀

 3. Aktorzy nadal są różni.
  Natomiast teraz gra duża liczba celebrytów.
  Zresztą mniej teraz kręci się filmów fabularnych w Polsce. W telewizji to głównie różnego rodzaju telenowele i tym podobne seriale.
  Głównie meksykańskie, tureckie no i nasze rodzinne też. 😉😂


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Kategorie

%d blogerów lubi to: